Eurythmics - trzy albumy winylowe legendarnego duetu
Data: 14-04-2018 o godz. 22:55:18
Temat: Info


W sklepach z dobrą muzyką fani muzyki lat osiemdziesiątych znajdą trzy winylowe albumy grupy Eurythmics : In The Garden / Sweet Dreams (Are Made of This) / Touch. Ten legendarny duet, jedna z ikon lat 80. ma na swoim koncie 80 milionów sprzedanych płyt a ponad 20 ich utworów stało się ponadczasowymi, światowymi przebojami.

Począwszy od 13 kwietnia na sklepowych półkach znajdą się reedycje ich ośmiu studyjnych albumów na płytach winylowych: In The Garden (1981), Sweet Dreams (1983) i Touch (1983) a następnie w lipcu: Be Yourself Tonight ( 1985), Revenge (1986) i Savage (1987) oraz We To Are Are One (1989) i Peace (1999) w październiku 2018 roku.

Album Peace na nośniku winylowym będzie wydany po raz pierwszy. Płyta ta do tej pory dostępna była tylko na CD i kasecie magnetofonowej!

(od lewej Annie Lennox i Dave A. Stewart)

Pojawienie się tych ośmiu albumów winylowych Annie Lennox nazywa „niezwykłym wydarzeniem” a Dave Stewart dodaje: "Aby kupić album winylowy, trzeba mieć odtwarzacz płyt, a to jest świetne ponieważ to oznacza, że ludzie będą słuchać muzyki nie za pomocą telefonu komórkowego, ale w taki sposób, w jaki wszyscy słuchaliśmy, gdy dorastaliśmy.”

"Nowe wydawnictwa winylowe będą brzmiały lepiej” zapewnia Stewart„ W archiwach mamy oryginalne półcalowe matryce, które mają fantastyczny dźwięk. Właśnie tak to robimy. To nie cyfrowe remastery, w których dźwięk został skompresowany."

Słuchając albumów duetu można zrozumieć, dlaczego Eurythmics są tak wysoko oceniani przez krytyków i fanów oraz dlaczego zdobyli tak wiele nagród.

Obecnie Dave i Annie cieszą się ze swojej nominacji do kultowego, amerykańskiego Rock and Roll Hall of Fame."Jako Brytyjczycy nigdy nie pomyśleliśmy, że Galeria Sław może mieć coś wspólnego z nami", mówi Stewart. "Kiedy zostaliśmy nominowani pomyśleliśmy: "Jak to?! ". A potem zobaczyliśmy tam innych brytyjskich muzyków: Depeche Mode i Dire Straits - to niewiarygodne legendy i jesteśmy zaszczyceni tą nominacją."

(Katarzyna Gawęska-Sony Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=17388