Madox powraca po dlugiej przerwie!
Data: 13-04-2018 o godz. 22:59:49
Temat: Info


Po długiej przerwie Madox (Marcin Majewski)(9.09.1989 Złotoryja, dolnośląskie) wraca z nowym singlem. Jak zawsze kontrowersyjny w warstwie słownej i wizualnej. Już tytuł piosenki jest mocny i nie zapowiada lekkiej historii.

“QrVa to moje katharsis, zamyka pewien etap w życiu, choć sam numer należy traktować z przymrużeniem oka. Pomysł na tytuł utworu narodził się w głowie Adama Joseph’a, który stwierdził, że to najczęściej używane słowo przez Polaków i jednocześnie ma już tak wiele kontekstów, ze czasami zatraca swoje pierwotne znaczenie.” - opowiada Madox

(Foto - Lidia Skuza)

Muzycznie Madox miesza pop i muzykę elektroniczną z charakterystycznym dropem. „Casper Sky, który produkował utwór jest świetny w tym nurcie i dlatego to jemu powierzyłem produkcję. Chciałem aby brzmienia były świeże, nawiązujące do światowych trendów, a zarazem nadal wpisujące się w moją twórczość”- mówi Madox

(Foto - Lidia Skuza)

Teledysk nawiązuje do świata pełnego demonów. Nosimy je w sobie i gdy pozwolimy im przejąć kontrolę, potrafią wyrwać nam serce. Utwór opowiada historię przypadkowych i szybkich doświadczeń, powrotów do tych samych emocji i ludzi. Mimo, że wiemy jak to się skończy, nie chcemy powiedzieć „NIE” i wpadamy w ten sam schemat. Imprezujemy aby zapomnieć. Konsumujemy i jesteśmy konsumowani.

(Foto - Lidia Skuza)

Pomysłodawcą klipu był Krzysztof Sierpiński, dobry przyjaciel Madoxa i wyjątkowy artysta, który mocno przeplata kulturę "Queer" w swojej twórczości. Wraz z Grzegorzem Mikrutem zrealizowali klip, w którym tak trudny temat, jakim jest walka z własnymi demonami, został podany w sposób przekoloryzowany, ze sporą dawką czarnego humoru.

Artysta: Madox
Tytuł: Qba / QrVa
Premiera: 13.04.2018

(Beata Wrona-Fabryka Rozgłosu)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=17380