Piotr Beczała zdobywcą nagrody International Opera Awards 2018!
Data: 12-04-2018 o godz. 19:21:00
Temat: Info


Piotr Beczała (28.12.1966 Czechowice-Dziedzice) laureatem 2018 International Opera Awards! Ceremonia wręczenia najważniejszych nagród operowych na świecie odbyła się 9 kwietnia w London Coliseum. Piotr Beczała został uhonorowany w kategorii Male Singer of the Year.

Jestem zaszczycony. "Chciałbym podziękować jury 2018 International Opera Awards za uznanie, mojej rodzinie i przyjaciołom za nieustające wsparcie i inspiracje, a także moim niezawodnym fanom, za których lojalność jestem ogromnie wdzięczny. To dzięki Wam nie brakuje mi sił do pracy i ciągłego doskonalenia moich umiejętności. Dziękuję!" – napisał artysta na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Piotr, który przez obowiązki zawodowe nie mógł osobiście odebrać nagrody, wysłał wideo z Nowego Jorku, gdzie obecnie występuje na deskach Metropolitan Opera. Tego wieczora nagrodzony został również Mariusz Treliński, który otrzymał nagrodę dla Najlepszego Reżysera.

International Opera Awards – czyli operowy ekwiwalent Oscarów – zostały ustanowione w 2012 przez biznesmena i filantropa – Harry’ego Hymana. Od samego początku nagrody te nie tylko honorowały uznane w świecie opery nazwiska, lecz wspierały też kolejne pokolenia artystów. Dochód z ceremonii zasila konto Opera Awards Foundation – organizacji charytatywnej opiekującej się operowymi talentami z całego świata.

(Paulina Grabska-Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=17368