Yannick Bovy - swingujący Belg prezentuje nowy album i przyjeżdża do Polski!
Data: 08-02-2018 o godz. 20:45:16
Temat: Info


Swingujący Belg – Yannick Bovy (12.12.1986 Hoogstraten, Belgia) powraca z nową płytą! Album „Love Swings” ukaże się już jutro! To idealny prezent dla ukochanej osoby z okazji zbliżających się WALENTYNEK! Na płytę zostały wybrane m.in. takie niezapomniane utwory jak „Let There Be Love”, „Every Time We Say Goodbye” czy „Nice Work If You Can Get It”.

Ponadto polska wersja krążka zawiera niezwykły duet - Yannick Bovy i Matt Dusk wykonują „The Soul Of Nat King Cole”!

YANNICK BOVY W RAMACH PROMOCJI NAJNOWSZEGO ALBUMU ODWIEDZI POLSKĘ!

Już w niedzielę artysta wystąpi na Dworcu Głównym w Krakowie w ramach Chillizet Live Sessions!

A w poniedziałek będzie gościem Dzień Dobry TVN.

Młody artysta ma już na swoim koncie nie tylko sukcesy w rodzimej Belgii, ale też w Niemczech, Polsce, Grecji, Ameryce Południowej i Azji, w tym występy poprzedzające koncerty takich gwiazd jak Lionel Richie, Tony Benett, Lady Gaga i Amy MacDonald.

TerazYanick Bovy powraca z trzecią płytą – „Love Swings”. Inspiracją do powstania albumu stał się legendarny belgijski muzyk jazzowy Wil Tura. „W 2015 roku zostałem poproszony o nagranie piosenki na tribute album dla Wila Tury – najbardziej wpływowego belgijskiego artysty wszech czasów. Wykonałem przepiękny utwór „Toen Nat King Cole van liefde zong” (When Nat King Cole sang about love). Wil osobiście zadzwonił, żeby mi pogratulować, sporo rozmawialiśmy o jego podejściu do muzyki, przede wszystkim swingu i jazzu” – wyjaśnia genezę powstania „Love Swings” Yannick Bovy.

Poszukiwanie materiału na płytę zabrało artyście ponad rok. Z oszałamiającej ilości amerykańskich standardów, ostatecznie na płytę zostały wybrane m.in. takie niezapomniane utwory jak „Let There Be Love”, „Every Time We Say Goodbye” czy „Nice Work If You Can Get It”.

„Jestem niezwykle dumny z ostatecznego efektu, a także wdzięczny za możliwości jakie dostałem. Wielkie podziękowanie należy się przede wszystkim mojemu producentowi Steve’owi Willaertowi za jego wspaniałe pomysły i aranżacje, a także wszystkim znakomitym muzykom” – podsumowuje prace nad „Love Swings” Yannick Bovy.

Lista utworów: (czas. 40:59)

1. It Ain't The Meat (It's The Motion) (2:51)
2. Let There Be Love (2:17)
3. Paper Plane (3:21)
4. Never Let Her Slip Away (3:20)
5. The Soul Of Nat King Cole (2:47)
6. Everytime We Say Goodbye (4:08)
7. Good Times (2:57)
8. Nice Work If You Can Get It (2:10)
9. Wherever You Are (2:41)
10. When You Need A Friend (3:42)
11. If You Leave Me Now (4:03)
12. Makin' Whoopee (3:14)
13. Valentine (3:22)

(Patrycja Kowalska-Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=17033