Świt” - debiut fonograficzny zespołu Early Birds
Data: 11-01-2018 o godz. 23:20:18
Temat: Info


W maju 2017 roku na świat przyszedł ich pierwszy fonograficzny owoc, wydany dla słowackiej wytwórni Hevhetia. Płyta "Świt" zespołu Early Birds została ciepło przyjęta zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność.Sam Marek Niedźwiecki zarekomendował płytę na swoim blogu pisząc: “Early Birds “Świt”. Świetna! Okolice jazzu, jaki lubię najbardziej. Martyna Kwolek pięknie śpiewa, dobrze komponuje i pisze”.

Dzięki aprobacie tego znanego i lubianego dziennikarza, utwór “Maj”, znalazł się na składance Smooth Jazz Cafe 17, natomiast “Nowy Rok” trafił do propozycji Listy Przebojów Programu Trzeciego. Oprócz sukcesów na rodzimym rynku muzycznym, zespół Early Birds może pochwalić się międzynarodowymi osiągnięciami. Słowacko - węgierska trasa koncertowa, udział w Bratislavia Jazz Days, pozytywne recenzje zagranicznych dziennikarzy – wszystkie te elementy tworzą obecną markę zespołu

10 stycznia zespół Early Birds zaprezentował najnowszy teledysk do utworu „Powrót motyli”, pochodzącego z debiutanckiej płyty „Świt”.

(od lewej Kuba Chojnacki, Mateusz Szewczyk, Patryk Zakrzewski, Martyna Kwolek, Piotr Budniak, Marcin Pater)

Early Birds to sześcioosobowa grupa muzyków, spotykających się o świcie w poszukiwaniu wyjątkowych melodii, pełnych łagodności, ukojenia i blasku. Muzyczne wykształcenie, które zdobyli na wydziale Jazzu i muzyki estradowej w katowickiej Akademii Muzycznej, w połączeniu ze specyficzną wrażliwością, sprawiają, że ich muzyka potrafi poruszyć serce niejednego melomana, jednocześnie zachwycając kunsztem i wirtuozerią znawców oraz krytyków muzycznych.

Zespół powstał z inicjatywy Martyny Kwolek, która w zespole pełni rolę wokalistki, kompozytorki oraz autorki tekstów. Muzyka zespołu Early Birds to przede wszystkim autorskie utwory liderki, ale również standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach. Gatunkowo oscylują między jazzem a poezją śpiewaną. Brzmieniem bliżej im do północy – Skandynawii, Islandii – miejsc, z których od lat czerpią inspiracje.

Dzięki nietuzinkowemu zestawieniu instrumentów, w którego skład wchodzą: wibrafon, kontrabas/gitara basowa, instrumenty perkusyjne, saksofony, oraz zestaw perkusyjny, brzmienie zespołu Early Birds jest tak intrygujące i jedyne w swoim rodzaju.

(poranneptaszki.pl i FB)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=16920