David Pierce. Rockowy kapłan
Data: 03-01-2018 o godz. 22:15:00
Temat: Książki


Prasa okrzyknęła go „rockowym kapłanem”, „owcą w skórze wilka”, grożono mu śmiercią, był opluwany, usuwano go ze sceny, rzucano weń kamieniami i butelkami. Ale David Pierce i tak szedł z Dobrą Nowiną tam, gdzie nie śmiał pojawić się wcześniej nikt inny.

NO LONGER MUSIC to założona przez Davida Pierce’a w 1985 roku kapela rockowa, której powołaniem jest ewangelizacja w ekstremalnie trudnych warunkach z wykorzysta niem mocnej, ekspresyjnej muzyki, dramy scenicznej, pantomimy oraz innych niekonwencjonalnych środ ków wyrazu. Dawid i jego ludzie gło sili już Jezusa pośród syberyjskich satanistów i islamskich fundamen talistów, narkomanów i skinheadów; znają ich terrorystyczne kluby IRA i ETA , występowali na licznych fe stiwalach anarchistycznych, także w Jarocinie . O tych i o innych rów nie ciekawych perypetiach zespołu możesz przeczytać w tej książce. Kiedy Bóg rozgląda się wokół, szukając kogoś, kto wypełniłby wyznaczone przez Niego trudne zadanie i nie może znaleźć nikogo wystarczająco dobrego, zwraca się do Davida Pierce’a.


Kiedy Bóg rozgląda się wokół, szukając kogoś, kto wypełniłby wyznaczone przez Niego trudne zadanie i nie może znaleźć nikogo wystarczająco dobrego, zwraca się do Davida Pierce’a. - Floyd McClung (były dyrektor „YWAM”)

Jeśli kiedyś odkryją życie na Marsie, jestem pewien, że Pierce pierwszy się tam wybierze z walizą pełną Biblii wydanych po marsjańsku. - Rick Wakeman (były keybordzista grupy „Yes”)


O autorze

Steiger w języku holenderskim oznacza "nabrzeże" i nawiązuje do adresu barki,na której David Pierce wraz z żoną Jodi zorganizowali studium biblijne dla punków i "młodych gniewnych" Amsterdamu.
Owocem ich służby jest kapela muzyczna "No Longer Music", która stała się narzędziem dosięgania ewangelią świeckiej sceny muzycznej. Pod koniec lat osiemdziesiątych grupa okrążyła z koncertami cały świat.
Obecnie Steiger ma pracowników misyjnych w Singapurze, Serbii, Polsce, Niemczech, Austrii, Anglii, Nowej Zelandii, Brazylii i Ameryce.

Do książki dołączona jest płyta CD: (czas. 30:26)
Najnowsze utwory zespołu NO LONGER MUSIC - tym razem jest sześć nowych kawałków. Płytka z 20131. Lying Dead (5:41)
2. One, Two (4:34)
3. Take A Chance (5:20)
4. I´ll Go Too (4:55)
5. Come With Me (5:13)
6. Carry You (4:41)

Recorded with Zach Foty
Mastered by Greg Reierson
Artwork by Felipe Rocha
www.nolongermusic.com
faceboook.com/nolongermusic
Tytuł: Rockowy kapłan. (Rock Priest)
Autor: David Pierce i Dan Wooding
Tłumaczenie: Bernadeta Raczkiewicz
ISBN: 987-83-89918-29-1
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Compassion
Rok wydania: 2010 (Polska)
Format: 150x225 mm
Oprawa: miękka
Stron: 206
Waga: około 395 g
Cena: + - 29 zł

Serdecznie Dziękuję Panu Tadeuszowi Adamczakowi

To już trzecia książka Davida Pierce`a, po głośnym Rockowym kapłanie i Tańczącym ze skinami.

Historia Davida Pierce`a i zespołu No Longer Music rozpoczyna się w jakiejś ciemnej alei dzielnicy czerwonych świateł w Amsterdamie. Toczy się przez wciąż pełne dzikich lokatorów warownie kopenhaskiej Christiany, hamburską Heffenstrasse i młodzieżowy klub w Hiszpanii, będący przykrywką dla centrum szkolenia terrorystów z oddziałów baskijskich separatystów. I biegnie dalej…

Historię tę znaczą kontrowersje, wyzwania i przemiany. Ale jedna rzecz pozostaje niezmienna: radykalna postawa głoszenia Prawdy w krainie mroku.

David Pierce i jego żona Jodi w Amsterdamie w latach 80. założyli na barce organizację Steiger International (Międzynarodowa Przystań). Na pokładzie prowadzili studium Biblii, w którym uczestniczyło wielu punków i innych młodych z radykalnej sceny undergroundowej – w ten sposób w samym środku Amsterdamu powstał pływający Kościół.Tytuł: Żyjąc w klatce na szczury. (Living in the Ratcage)
Autor: David Pierce
Tłumaczenie: Przemysław Janikowski
ISBN: 978-83-7595-017-5
Wydawnictwo: M
Rok wydania: 2003 (Polska)
Format: 168x230 mm
Oprawa: miękka
Stron: 184
Waga: około 300 g
Cena: + - 22 zł

Serdecznie Dziękuję Panu Tadeuszowi Adamczakowi


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=16890