''The Best Of'' Ani Dąbrowskiej od dziś w sklepach!
Data: 10-11-2017 o godz. 19:45:05
Temat: Info


„The Best Of” to kolejne, wyjątkowe wydawnictwo Ani Dąbrowskiej (7.01.1981 Chełm, lubelskie)!. Kompilacja największych przebojów zawiera 15 utworów, pokazujących pełen przekrój i ewolucję muzycznego stylu Artystki.Listę utworów na „The Best Of” otwierają single z jej avant-popowego, delikatnie elektronicznego debiutu. Znajdziemy na niej także wszystkie przeboje z okresu fascynacji stylem retro – akustyczne, nawiązujące do polskiej muzyki lat 60. i 70. piosenki z „Kilku historii na ten sam temat”, nieco bardziej eklektyczne, zagłębiające się raz w estetykę lat 50. („Nigdy więcej nie tańcz ze mną”), raz w epokę disco („W spodniach czy w sukience”) utwory z jej trzeciego albumu, a także „Bang Bang” z albumu „Ania Movie” z filmowymi piosenkami. Nie zabrakło także utworów z dwóch płyt, na których Ania zwróciła się w kierunku współczesnego popu – bardziej alternatywnej, słodko-gorzkiej „Bawię się świetnie” oraz przebojowej, podwójnie platynowej „Dla naiwnych marzycieli”. Na płytę trafiły również dwa ostatnie radiowe hity, czyli filmowy „Porady na zdrady (Dreszcze)” oraz „Nieprawda” w remiksie Gromieego! Płytę „The Best Of” promuje najnowszy singel Ani Dąbrowskiej zatytułowany „Z Tobą nie umiem wygrać”. Jest to zupełnie nowy, nigdzie wcześniej niepublikowany utwór! Taneczny i wpadający w ucho już od pierwszych dźwięków!

Każdy z 6-ciu dotychczasowych albumów studyjnych Anny Dąbrowskiej pokrył się platyną, potwierdzając jej niezwykłe wyczucie uniwersalnie przebojowych melodii, trafiających do serc wymagających słuchaczy, które w tak nie podrabialny sposób ze szczyptą melancholii śpiewa swoim ciepłym, pastelowym głosem. Uznanie dla jej talentu wyraża cała branża muzyczna – Dąbrowska nagrodzona została 9-oma Fryderykami, a melodie i teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu m.in. Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Krawczyk. Nigdy jednak nie goniła na siłę za trendami i przebojami, konsekwentnie idąc własną drogą. Wiele razy potrafiła wymyślić na nowo swoją muzykę, podejmując odważne decyzje. Gdy ostatnio wymieniła współpracowników i dokonała ryzykownej, stylistycznej wolty, nikt nie miał wątpliwości, że jest u steru i wciąż odciska w piosenkach swoje własne emocje oraz rozległe inspiracje. Wydana w ubiegłym roku płyta „Dla naiwnych marzycieli”, nagrodzona została Fryderykiem za najlepszy album pop, a pochodzący z niej singel „W głowie” zdominował radiowe playlisty. Wszystkie rekordy pobiła jednak piosenka nagrana do filmu. „Porady na zdrady (Dreszcze)” to największy przebój w jej karierze (38 milionów odtworzeń na YouTube) od czasu debiutanckiego „Tego chciałam”.

Płyta ukaże się na CD oraz limitowanym, podwójnym winylu, który powinien znaleźć się w kolekcji każdego miłośnika polskiej muzyki.

Już 24 listopada płyta ukaże się na limitowanym, podwójnym winylu, który powinien znaleźć się w kolekcji każdego miłośnika polskiej muzyki.

Premiera CD: 10 listopada
Premiera 2LP: 24 listopada

Lista utworów: (czas: 52:37)

1. Z Tobą nie umiem wygrać (4:03)
2. W głowie (3:23)
3. Tego chciałam (2:59)
4. Nigdy więcej nie tańcz ze mną (2:57)
5. W spodniach czy w sukience (5:15)
6. Trudno mi się przyznać (2:57)
7. Nieprawda (3:28)
8. Bawię się świetnie (3:47)
9. Nigdy nie mów nigdy (2:52)
10. Charlie, Charlie (2:59)
11. Czekam... (3:32)
12. Wiosna (3:33)
13. Bang Bang (3:38)
14. Porady na zdrady [Dreszcze] (3:30)
15. Nieprawda (Gromee Remix) (3:38)

(Karolina Strzałkowska-Sony Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=16671