MØ prezentuje oficjalny klip do numeru ''When I Was Young''!
Data: 10-11-2017 o godz. 01:00:00
Temat: Info


Kilka dni temu [wym. mu] powróciła z nowym materiałem – 6-utworowa EP-ka “When I Was Young” promowana jest przez utwór tytułowy, do którego fabularny teledysk udostępniono właśnie TERAZ.

Reżyserem obrazka, w którym duńska wokalistka gra aż kilka główny ról, jest J.A.C.K. (Madonna, Christine and the Queens). MØ: „Ta piosenka opowiada o prawdziwej mnie, zaś inspiracją do klipu był obraz Edvarda Muncha ‘Taniec życia’ . Przedstawia on trzy kobiety – jedną w bieli, drugą w czerwieni i trzecią w czerni, co jest metaforą ludzkiego życia – młodości, dojrzałości i starości. Zawsze mnie fascynowała jego symbolika i marzyłam, żeby kiedyś nakręcić klip, który będzie moją odpowiedzią na ten obraz. When I Was Young opowiada o nostalgii i życiowych refleksjach – głównie przeszłości, ale trochę też teraźniejszości i przyszłości, więc to idealny czas na taki teledysk. Kiedy J.A.C.K. zaproponował, żeby zagrała wszystkie trzy kobiety – tańczące taniec życia, uwodzące, zaintrygowane i otumanione sobą nawzajem – przeniósł moje marzenia w rzeczywistość najlepiej, jak tylko można”.


"When I Was Young" to pierwsze kilku utworowe wydawnictwo od czasu świetnie przyjętej, debiutanckiej płyty "No Mythologies to Follow" z 2014 roku. Przez trzy lata nagrała (i z powodzeniem umieszczała na szczytach list przebojów) takie numery jak ‘Final Song’, ‘Kamikaze’, ‘Drum’, jak również (w ramach kolaboracji z innymi artystami) – ‘Don’t Leave’ czy ‘Cold Water’. Nagrywanie obszerniejszego materiału przypomniało cały proces, z którym od dawna nie miała już do czynienia – od pisania tekstów, po produkcję i wymyślanie tytułów. ‘To jak kreowanie małego wszechświata’ mówi wokalistka. Sześć utworów na ‘When I Was Young’ to prawdziwa wycieczka przez rozmaite brzmienia – pseudo-kabaretowego w utworze tytułowym, wibrujący dance-pop w ‘Linking With You’ który spodoba się fanom współpracy z Major Lazer, przez wolno rozkręcający się ‘Roots’ czy melancholijny ‘Turn My Heart To Stone’.

Ostatnim dotychczasowym koncertem w Polsce był świetnie przyjęty występ w ramach Orange Warsaw Festival w ub.r.

Lista utworów: (czas. 20:11)

1. Roots (3:31)
2. When I Was Young (3:39)
3. Turn My Heart to Stone (3:07)
4. Linking With You (3:23)
5. Bb (3:22)
6. Run Away (3:05)

(Karolina Strzałkowska-Sony Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=16668