Niebiańska scena koncertowa prezentuje: Lapalux Live Act!
Data: 13-07-2017 o godz. 21:50:55
Temat: Info


Lapalux jeden z najbardziej znanych, brytyjskich producentów muzycznych wystąpi w warszawskim klubie Niebo. Artysta promować będzie najnowszy album „Ruinism”.

Stuart Howard, znany bardziej jako Lapalux, innowacyjny i zaskakujący producent z wytwórni Brainfeeder wystąpi w Niebie tej jesieni! Jego twórczość wzbudza zarówno zachwyt jak i konsternację. Nie da się jednak ukryć, że nikt nie przejdzie obok obojętnie. Jego kariera nabrała tempa w 2010 roku, kiedy to wysłał próbkę swoich nagrań do właściciela Brainfeeder’a, muzycznej legendy – Flying Lotus.

Nie musiał długo czekać na podpisanie kontraktu. Pochodzący z angielskiego hrabstwa Essex, Stuart Howard zadebiutował w 2011 EPką „Many Faces Out of Focus”, prezentując oryginalnie brzmiący IDM (Intelligent Dance Music). Światowe media zaczęły umieszczać go na równi z takimi twórcami jak Four Tet, James Blake czy Bonobo.

W 2012 zresztą Lapalux zremiksował ich utwory. Przy okazji wydania EPki „Forest” artysta zdradził, jak wyglądały jego początki z muzyką: po powrocie ze szkoły nagrywał rozmowy z przyjaciółmi, a następnie tworzył z ich urywków kolaże dźwiękowe.

W 2013 wydał debiutancki album „Nostalchic”, będący oryginalnym połączeniem abstract hip-hopu, r&b, soul’u i elektroniki. 30 czerwca tego roku, ukazał się trzeci już album studyjny Lapaluxa zatytułowany „Ruinism”. Pracował nad nim blisko dwa lata. Jak sam mówi, po wydaniu albumu „Lustmore” w 2015 r., przez dłuższy czas nie mógł znaleźć inspiracji do nagrania nowego materiału.


Znalazł ją w teatrze, podczas pracy nad ścieżką dźwiękową do spektaklu z elementami chóralnymi i sztuki cyrkowej, opowiadającego o drodze łączącej życie ze śmiercią. Pozostałości muzyki stworzonej na potrzeby spektaklu, zaczął przerabiać w charakterystyczny dla siebie, bardzo drobiazgowy sposób, aż jak sam mówi – „zostały zrujnowane”. Wtedy konstruował z nich nowe utwory. Tak powstał „Ruinism” (słowo to wymyślił sam Lapalux). Tytuł odnosi się do tworzenia przez rujnowanie.

3.11.2017
NIEBO, ul. Nowy Świat 21, Warszawa
Bilety: 39 / 49/ 59 zł
Dostępne na: Biletomat.pl - bilety online, Going., GoOut.pl, Eventim.pl oraz w salonach Empik, Media Markt i Saturn

Lista Utworów: "Ruinism" (czas. 47:14)

1. Reverence (3:07)
2. Data Demon (feat. GABI) (3:21)
3. Petty Passion (3:19)
4. Rotted Arp (feat. Louisahhh) (4:09)
5. Falling Down (feat. JFDR) (4:41)
6. Displacer (2:56)
7. 4EVA (feat. Talvi) (3:34)
8. Essex Is Burning (4:34)
9. Flickering (feat. JFDR) (3:31)
10. Running To Evaporate (3:42)
11. Phase Violet (5:04)
12. Tessellate (5:12)

(Weronika Oszkiewicz- Loco Motion Agency)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=16168