JAKE ISAAC konkurencją dla Eda Sheerana?
Data: 18-05-2017 o godz. 12:00:34
Temat: Info


Zaopatrzcie się w chusteczki bo Jake Isaac prezentuje swój najnowszy, piękny i emocjonalny utwór „You And I Always”! Jeśli szukacie utworu na swój pierwszy, weselny taniec - już nie musicie! „You And I Always” to idealny kandydat na ten wyjątkowy czas i mocny konkurent dla „Thinking Out Loud” Eda Sheerana, który obecnie króluje w tej kategorii.

Jake Isaac jest zdecydowanie wśród tych artystów, których powinniśmy z uwagą obserwować w 2017 roku. Ostatnio Jake nagrał live session z cudowną Ellą Eyre!

Londyńczyk z karaibskimi korzeniami to niezwykle uzdolniony wokalista i multiinstrumentalista.

Sam wykonał i nagrał wszystkie partie instrumentalne składające się na utwory z jego pierwszych czterech EP-ek ponadto po części sam je wydał. Występ na festiwalu Glastonbury zaowocował nawiązaniem współpracy z menadżerami Eltona Johna i Eda Shreerana oraz kontraktem z wytwórnią Virgin Records, która wyda debiutancki album Brytyjczyka. Płyta „Our Lives” ukarze się już 5 maja.

Naturalna zdolność występowania na żywo sprawiła, że Jake ma na swoim koncie wyprzedane koncerty w Stanach, Belgii, Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemczech. Podejście artysty do grania koncertów najlepiej obrazują jego własne słowa: „Najmilej wspominam czasy studenckie. Nieraz płaciłem śmiesznie małe pieniądze za pójście na koncert, a w zamian dostawałem naprawdę dużo. Jeśli ktoś płaci 5 czy 10 euro za bilet, by zobaczyć jak gram, zawsze staram się zapewnić mu show warte sumy 40 i koniecznie okazję do tańca.”

W swoim pierwszym singlu „Long Road” - Jake śpiewa o swojej podróży, zarówno tej muzycznej, jak i osobistej. „To było duże wyzwanie. Stykałem się z ludźmi, którzy wywierali presję, bym był kimś innym, ale postanowiłem obrać własną ścieżkę. Częściowo jest ona usłana frustracją.” Jednak utwór mówi o nadziei i nowych początkach, czyniąc z „Long Road” swoistą panoramę po dotychczasowej twórczości muzyka.

Tak jak na prawie wszystkich EP-kach Jake’a, poczucie świetnych popowych melodii dominuje i tutaj. Jednak to, co faktycznie wyróżnia muzykę Jake’a to podejście do słuchaczy - to oni są dla niego główną motywacją. „Chcę pisać piosenki, do których można się odnieść i z którymi ludzie będą się identyfikować. Muzyka jest o nas, o ludzkości.”

Obecnie album jest w trakcie ostatnich poprawek i krąży między południową Afryką i Londynem. Później przyjdzie czas na trasę koncertową po Europie. Co dalej, to się jeszcze okaże…

(Patrycja Kowalska-Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=15936