M.I.A.! Open’er 2017! Gdynia, czwartek, 29 czerwca!
Data: 13-05-2017 o godz. 20:12:39
Temat: Info


Wokalistka, producentka, kompozytorka, artystka wizualna, trendsetterka i prowokatorka Maya Arulpragasam aka M.I.A. (17.07.1977 Hounslow, London) od ponad dekady niezmiennie zaskakuje i konsekwentnie podąża swoją własną jakże oryginalną na tle dzisiejszej popkultury ścieżką.

„Time Magazine” uznał M.I.A za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie, a „Rolling Stones” zaliczył do najważniejszych artystek pierwszej dekady XXI w. Będąc dzieckiem uchodźców politycznych, w swojej twórczości M.I.A od początku poruszała wątek emigracji, walki o swoje prawa, nieprzystosowania i wyobcowania.


Na „A.I.M” artystka zajmuje się obecnym kryzysem uchodźców, ale także porusza sprawy globalnej polityki, granic kulturowych, macierzyństwa i walki o lepsze jutro. Docenia też jednocześnie wszystkie dotychczasowe doświadczenia, które wpłynęły na jej osobowość artystyczną. Takie utwory jak „Survivor”, „Ali R U OK”, „Freedun”, „Foreign Friend”, a także „Ola No Visa” to jak zwykle zaskakująca mieszanka stylów, która tym razem niesie jednak ze sobą również nadzieję na przyszłość.

Album promuje sugestywny singel „Boarders” z kontrowersyjnym teledyskiem, a także stworzony we współpracy ze Skrillexem i Blaqstarrem utwór „Go Off”.

(Patrycja Kowalska-Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=15920