Tadeusz Woźniak w rozmowie z Witoldem Górką
Data: 22-02-2017 o godz. 22:47:15
Temat: Książki


Tadeusz Woźniak (6.03.1947 Warszawa) ponad pięćdziesiąt lat temu pojawił się na naszych scenach, w radiu, telewizji, a chwilę później na winylowych płytach.Jego piosenki przetrwały w naszych głowach i sercach wszystkie te lata i ciągle mają się dobrze, czego najlepszym dowodem jest niesłabnąca popularność jego największego przeboju „Zegarmistrz światła”.

Artysta opowiada Witoldowi Górce o swojej twórczości, postrzeganiu świata, rodzinie, przyjaciołach, muzykach, poetach, reżyserach teatralnych i aktorach, o nagrywaniu płyt, tworzeniu muzyki teatralnej. Mówi o sprawach prywatnych, nierzadko trudnych, jak stosunek do religii czy związki z alkoholem i marihuaną.

To barwna, pełna anegdot i niebanalnych przemyśleń opowieść o historii polskiej muzyki rockowej oraz o społecznych i politycznych mechanizmach mających na nią wpływ. To jednak przede wszystkim opowieść o życiu artysty, pełnym sukcesów, ale i momentów niełatwych.

Witold Górka (1957) – redaktor muzyczny i filmowy, zawodowo związany był m.in. z Rozgłośnią Harcerską, Ośrodkiem Teatralnym Akademia Ruchu, TVP Kultura i Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych. Wspólnie z Markiem Sierockim wydał książkę „Alfabet muzyczny”. . Autor książkowego wywiadu z Tomaszem Jaśkiewiczem „Byłem gitarzystą Niemena”.

Tytuł: Tadeusz Woźniak w rozmowie z Witoldem Górką
Autorzy: Tadeusz Woźniak i Witold Górka
ISBN: 978-83-65676-04-7
Wydawnictwo: Zysk i Ska
Rok wydania: styczeń 2017
Format: 185x210 mm
Oprawa: twarda
Stron: 312
Waga: około 700 g
Cena: + - 49 zł

Serdecznie Dziękuję Panu Robertowi Kaczmarkowi


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=15632