Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka
  
Kasy fiskalne on-line, drukarki fiskalne

Przyjdź do Empiku i spotkaj się z Anią Dąbrowską!
Wysłano dnia 08-11-2017 o godz. 20:48:50
Temat: Info
Info Zapraszamy na wyjątkowe i jedyne przedpremierowe spotkanie autorskie z Anią Dąbrowską (7.01.1981 Chełm, lubelskie)! Artystka spotka się ze swoimi fanami w przeddzień premiery albumu „The Best Of”!Już jutro (9.11), czyli dokładnie w przeddzień premiery albumu „The Best Of”, Ania Dąbrowska spotka się ze swoimi fanami w Empiku Junior (ul. Marszałkowska 116/122). Spotkanie autorskie rozpocznie się o 18:30 a poprowadzi je Michał Kirmuć (Teraz Rock). Zaraz po rozmowie odbędzie się podpisywanie albumu „The Best Of”, który już od jutra pojawi się w Empikach w całej Polsce. Płytę promuje zupełnie nowy, nigdzie dotąd niepublikowany singel „Z Tobą nie umiem wygrać”


Kompilacja największych przebojów zawiera 15 utworów, pokazujących pełen przekrój i ewolucję muzycznego stylu Artystki. Listę utworów na „The Best Of” otwierają single z jej avant-popowego, delikatnie elektronicznego debiutu. Znajdziemy na niej także wszystkie przeboje z okresu fascynacji stylem retro – akustyczne, nawiązujące do polskiej muzyki lat 60. i 70. piosenki z „Kilku historii na ten sam temat”, nieco bardziej eklektyczne, zagłębiające się raz w estetykę lat 50. („Nigdy więcej nie tańcz ze mną”), raz w epokę disco („W spodniach czy w sukience”) utwory z jej trzeciego albumu, a także „Bang Bang” z albumu „Ania Movie” z filmowymi piosenkami. Nie zabrakło także utworów z dwóch płyt, na których Ania zwróciła się w kierunku współczesnego popu – bardziej alternatywnej, słodko-gorzkiej „Bawię się świetnie” oraz przebojowej, podwójnie platynowej „Dla naiwnych marzycieli”. Na płytę trafiły również dwa ostatnie radiowe hity, czyli filmowy „Porady na zdrady (Dreszcze)” oraz „Nieprawda” w remiksie Gromieego!

Każdy z 6-ciu dotychczasowych albumów studyjnych Anny Dąbrowskiej pokrył się platyną, potwierdzając jej niezwykłe wyczucie uniwersalnie przebojowych melodii, trafiających do serc wymagających słuchaczy, które w tak nie podrabialny sposób ze szczyptą melancholii śpiewa swoim ciepłym, pastelowym głosem. Uznanie dla jej talentu wyraża cała branża muzyczna – Dąbrowska nagrodzona została 9-oma Fryderykami, a melodie i teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu m.in. Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Krawczyk. Nigdy jednak nie goniła na siłę za trendami i przebojami, konsekwentnie idąc własną drogą. Wiele razy potrafiła wymyślić na nowo swoją muzykę, podejmując odważne decyzje. Gdy ostatnio wymieniła współpracowników i dokonała ryzykownej, stylistycznej wolty, nikt nie miał wątpliwości, że jest u steru i wciąż odciska w piosenkach swoje własne emocje oraz rozległe inspiracje. Wydana w ubiegłym roku płyta „Dla naiwnych marzycieli”, nagrodzona została Fryderykiem za najlepszy album pop, a pochodzący z niej singel „W głowie” zdominował radiowe playlisty. Wszystkie rekordy pobiła jednak piosenka nagrana do filmu. „Porady na zdrady (Dreszcze)” to największy przebój w jej karierze (38 milionów odtworzeń na YouTube) od czasu debiutanckiego „Tego chciałam”.

Płyta ukaże się na CD oraz limitowanym, podwójnym winylu, który powinien znaleźć się w kolekcji każdego miłośnika polskiej muzyki.

Premiera CD: 10 listopada
Premiera 2LP: 24 listopada

Lista utworów: (czas: 52:37)

1. Z Tobą nie umiem wygrać (4:03)
2. W głowie (3:23)
3. Tego chciałam (2:59)
4. Nigdy więcej nie tańcz ze mną (2:57)
5. W spodniach czy w sukience (5:15)
6. Trudno mi się przyznać (2:57)
7. Nieprawda (3:28)
8. Bawię się świetnie (3:47)
9. Nigdy nie mów nigdy (2:52)
10. Charlie, Charlie (2:59)
11. Czekam... (3:32)
12. Wiosna (3:33)
13. Bang Bang (3:38)
14. Porady na zdrady [Dreszcze] (3:30)
15. Nieprawda (Gromee Remix) (3:38)

(Karolina Strzałkowska-Sony Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.15
Głosów: 393


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*