Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka
  
serwisy strony www - serwisy dedykowane aplikacje pod zamówieni a, systemy fiskalne

Królowie życia
Wysłano dnia 10-10-2017 o godz. 22:53:58
Temat: Książki
Książki MUZYCZNY ROLLER COASTER W NAJLEPSZYM WYDANIU!

Artyści różni jak woda i ogień. Wspólnie podbili Polską Scenę Muzyczną, z której szczytu nie schodzą od półwiecza.Pasjonująca opowieść o muzycznej przyjaźni Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka . Muzycy znani z takich zespołów jak Kombi , Skawalker , O.N.A. czy Kombii udzielają wywiadu, w którym wspominają swoje muzyczne początki, wielkie sukcesy i... porażki, po których udawało im się podnieść i grać dalej. Królowie życia to zapis dziejów polskiej muzyki rozrywkowej przypadających na kilka dekad PRL-u oraz nowej Polski. Artyści ci na trwałe zapisali się w jej historii.


*****

Ale zdarzało wam się wyjść na scenę po jednym czy po dwóch?

Oczywiście! Zdarzało się. Pamiętam, jak w jakimś amfiteatrze . w Gorzowie czy gdzieś, bo wszystkie amfiteatry podobne - aż zataczałem się na scenie. Myśmy wszyscy byli nachlani, więc się dobrze bawiliśmy. Najgorsze jest, kiedy część pije, a część nie. Bo ten, kto pijany, myśli, że jest mistrzem świata, a tak nie jest, bo alkohol opóźnia reakcję psychiczną i fizyczną, inaczej to wygląda, jesteś jak mucha w smole. (str. 138 Waldemar Tkaczyk)Tytuł: Królowie życia
Autorzy Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk
Rozmowę przeprowadził: Kuba Frołow
ISBN: 978-83-8117-022-2
Wydawnictwo: Edipresse Polska
Rok wydania: wrzesień 2017
Format: 150 x 210 mm
Oprawa: twarda
Stron: 208 + 32 stron ze zdjęciami
Waga: około 450 g
Cena: + - 49 zł
Książka dostępna także jako e-book

Serdecznie Dziękuję Paniom-Agnieszce Chmielewskiej i Reni Bogiel-Mikołajczyk

Kombi to na polskiej scenie muzycznej zespół wyjątkowy, z jednej strony symbol kiczu lat 80., z drugiej jedna z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych kapel tamtych czasów, której charakterystyczne, oparte na instrumentach klawiszowych brzmienie natychmiast rozpoznają nie tylko fani formacji.

W czterdziestą rocznicę założenia zespołu, jej lider - Sławomir Łosowski w obszernej rozmowie z Wojciechem Korzeniewskim, opowiada prawdziwą, nierzadko burzliwą, historię Kombi. Tego prawdziwego Kombi. Przez jedno "i".

Sławomir Łosowski [ur. 1951 r.] – muzyk i rysownik, założyciel, lider, kompozytor i klawiszowiec zespołu KOMBI – przedstawia w rozmowie z Wojciechem Korzeniewskim, wieloletnim menedżerem KOMBI, historię zespołu.

Historię ciekawą i zaskakującą, zwłaszcza wobec powielanych przez media nieprawdziwych informacji na temat KOMBI. Korzeniewski sięga w pytaniach aż do dzieciństwa Łosowskiego, aby czytelnik mógł dowiedzieć się więcej o kompozytorze takich hitów jak „Słodkiego miłego życia”, „Kochać cię za późno”, „Przytul mnie”, „Taniec w słońcu”, „Bez ograniczeń energii” (czołówka programu „5-10-15” w TVP)... O jego dzieciństwie pod znakiem rysowania i młodzieńczym wejściu w świat muzyki.

Łosowski opowiada o założeniu zespołu, zmianach stylu muzycznego i nazwy oraz o kolejnych składach muzyków. Opowiada o swoich kultowych klawiszach, o wielkich przebojach, a także o... niebezpiecznych przygodach w Casablance, ogoleniu głowy na łyso, nocach na lotnisku w Taszkiencie i karaluchach w zupie.

Historia zespołu przeplata się w opowieści artysty z dramatem w jego życiu rodzinnym. Książkę kończy informacja o „Nowym Albumie”, którego wydaniem zespół wkroczył w jubileuszowy rok 40-lecia istnienia KOMBI.

Tytuł: KOMBI. Słodkiego miłego życia. Prawdziwa historia
Autorzy: Sławomir Łosowski, Wojciech Korzeniewski
ISBN: 978-83-64373-39-8
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: maj 2016
Format: 165x235mm
Oprawa: miękka
Stron: 192 + 32 stron ze zdjęciami
Waga: około 450 g
Cena: + - 39 zł
Książka dostępna także jako e-book

Serdecznie Dziękuję Panu Bartoszowi Zujewskiemu

 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.33
Głosów: 3596


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*